+48 91 43 48 106
Szczecińska opera jest jedynym tego typu obiektem w Polsce mieszczącym się w zabytkowym zamku. Dzięki zakończonej w listopadzie 2015 roku gruntownej przebudowie Szczecin zyskał jeden z najnowocześniejszych teatrów muzycznych w Europie. Przestrzenie Opery na Zamku łączą w niezwykły sposób niepowtarzalny klimat starego Zamku Książąt Pomorskich z bardzo nowoczesnymi, designerskimi wnętrzami utrzymanymi w czarno białej kolorystyce, w których dominują materiały takie jak granit, szkło i drewno. Budynek został przystosowany do najwyższych standardów i potrzeb zarówno widzów, jak i artystów. Klimatyzowany, wyposażony w windy budynek, w którym zadbano o najwyższej jakości materiały i jakość wykończenia, sprawia, że przebywanie w nim jest czystą przyjemnością.

Teatr dysponuje dwiema salami koncertowymi: główną mogącą pomieścić 550 osób i kameralną dla 100-120 widzów. Obie zostały wyposażone w najnowsze zdobycze techniki, co sprawia, że Opera na Zamku dysponuje jednymi z najlepszych warunków w Europie w zakresie akustyki i technologii scenicznej. Akustyka obu scen jest dynamiczna i można ją dostosować do różnych utworów w zależności od liczby widzów, składu orkiestry, typu utworu, czy nawet okresu, w którym został on skomponowany.

Ten fakt wyróżnia Szczecin na muzycznej mapie Starego Kontynentu. Ponadto Opera na Zamku dysponuje przestrzenią wystawienniczą w postaci Galerii O., która wyróżnia się zrekonstruowanym, ręcznie rzeźbionym renesansowym belkowaniem sufitu. To jedyne tego typu sklepienie na Pomorzu Zachodnim. 


Fot. Adam Słomski