+48 91 43 48 106

Opera na Zamku zaprasza na piękny koncert poświęcony "Tym, którzy nie powrócili z morza".

  • Terminy:
    2019-06-08 22:00
  • Miejsce: Cmentarz Centralny w Szczecinie
  • Czas trwania: ok. 1 godz.
Ceny biletów: 25/40 zł

Opis

Koncert Tym, którzy nie powrócili z morza… jest wydarzeniem cyklicznym, odbywającym się w niezwykłej scenerii Cmentarza Centralnego, wśród symbolicznych grobów, tych których morze zabrało na wieczną wachtę. W ten sposób pragniemy po raz kolejny uczcić pamięć ludzi, którzy z morzem związali swoje życie. Muzyce towarzyszy gra świateł, która potęguje nastrój wieczoru. Koncert poprzedza ceremoniał morski z udziałem kompanii honorowej studentów Akademii Morskiej w Szczecinie. Wyjątkowy i niepowtarzalny klimat wydarzenia przyciąga co roku ponad tysięczną publiczność.

Podczas tegorocznego koncertu dedykowanego Tym, którzy nie powrócili z morza… usłyszymy Stabat Mater Marka Jasińskiego oraz Sunrise Mass norweskiego kompozytora młodego pokolenia Oli Gjeilo. Uznawany za wschodzącą gwiazdę światowej muzyki klasycznej wirtuoz stworzył własny styl inspirowany muzyką poważną, filmową, ludową i jazzem. Składający się z czterech typowych dla mszy części Sunrise Mass jest afirmacją piękna natury i refleksją nad zgubną chęcią panowania człowieka nad światem. Kompozycja stała się chóralnym hitem.

Koncert w wykonaniu Chóru Akademickiego im. Prof. Jana Szyrockiego ZUT i Orkiestry Opery na Zamku w Szczecinie poprowadzi Szymon Wyrzykowski.

Miejsca podczas koncertu na Cmentarzu Centralnym są nienumerowane.
zdjecia z koncertu "Tym, którzy nie powrócili z morza" 2018, fot. P. Wolski


 zdjecia z koncertu "Tym, którzy nie powrócili z morza" 2016, fot. W. Piątek

image
zdj. na plakacie: W. Piątek


MIEJSCA NA WIDOWNI SĄ NIENUMEROWANE!

Chór Akademicki im. J. Szerockiego ZUT

Orkiestra Opery na Zamku

Dyrygent: Szymon Wyrzykowski