+48 91 43 48 106
Kinga Baranowska
Drodzy Widzowie!
Już od 7 lipca zapraszamy do zakupu biletów na sezon artystyczny 2020/2021.

Ogólne informacje dotyczące sprzedaży biletów:

Zgodnie z obowiązujacymi wytycznymi sprzedaż obejmuje tylko połowę miejsc na widowni.
Dla członków najbliższej rodziny istnieje mozliwość zakupu miejsc obok siebie.


Rekomendujemy zakup biletów online - poprzez naszą stronę www.
Rezerwacja biletów możliwa jest wyłącznie telefonicznie:
- dział marketingu tel. 91 43 48 106, od poniedziałku do piątku w g. 10-14;
- kasa opery tel. 91 43 48 104 oraz 91 43 48 106, od wtorku do czwartku w g. 12-17.
Zarezerwowane bilety należy opłacić w ciągu 7 dni od dokonania rezerwacji, ale nie później niż 21 dni przed wydarzeniem. 
Kasa opery czynna jest w lipcu i sierpniu od wtorku do czwartku w g. 12-17.
Zachęcamy do zakupu bonów podarunkowych w prezencie; obdarowani sami mogą zadecydować, jaki spektakl chcą zobaczyć. 
 
Harmonogram sprzedaży biletów:
Od 7 lipca sprzedaż biletów na wydarzenia zaplanowane w repertuarze we wrześniu i październiku 2020 r.
Od 1 września sprzedaż biletów na wydarzenia zaplanowane w repertuarze do końca roku 2020. 
Najpóźniej od 3 listopada sprzedaż biletów na wydarzenia zaplanowane w repertuarze do końca sezonu 2020/2021.
 
Jeśli planują Państwo wizytę w operze, prosimy o: 
zabranie ze sobą maseczki i noszenie jej po wejściu do budynku teatru,
dezynfekowanie rąk po wejściu do budynku,
zachowanie bezpiecznych odstepów między sobą.
Kinga Baranowska

Drodzy Widzowie!

Repertuar opery i informacje dotyczące sprzedaży biletów na nowy sezon ogłosimy 2 lipca!

W trosce o wspólne bezpieczeństwo, do przedsionka kasy może wejść i przebywać w nim jedna osoba, którą obowiązuje maseczka ochronna na twarzy. Po wejściu oraz po zakończonej obsłudze należy zdezynfekować ręce. Osoby przebywające poza przedsionkiem kasowym zobowiązane są do zachowania 2 metrowej odległości od siebie.

Zwroty środków za bilety kupione on-line oraz przelewem (ale nie odebrane z kasy), są dokonywane automatycznie na konto, z którego zostały zakupione bilety. Zwrot pieniędzy za bilety kupione w kasie na odwołane spektakle, możliwy jest na podstawie zwrotu biletu w kasie do końca grudnia 2020 r.

Serdecznie zapraszamy do śledzenia aktualności na www.opera.szczecin.pl  i Fanpage na Facebooku opery.

Kinga Baranowska

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na kolejną premierę online! 

Już jutro (6 czerwca) na naszej stronie internetowej w zakładce Spektakle online znajdziecie Państwo kolejny tytuł. Tym razem zapraszamy na Pieśń o ziemi, spektakl baletowy z żywiołową muzyką Romana Palestra i w choreografii włoskiego mistrza Paolo Mangioli. Pieśń o ziemi  jest częśćią spektaklu Wieczór baletów polskich zrealizowanego w maju 2019 roku w Operze na Zamku w Szczecinie.

To trzeba zobaczyć!


Kinga Baranowska

Drodzy Widzowie!

Stosownie do rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie ogłoszenia na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stanu epidemii (Dz. U. z 2020 r., poz. 491), oraz rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 16 maja 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii (Dz. z 2020 r., poz. 878 ze zm.), wprowadzono na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, jednocześnie dla bezpieczeństwa obywateli ograniczono działalność twórczą związaną z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki.

W związku z powyższym 13. czerwca zapraszamy na koncert na Cmentarzu Centralnym Tym, którzy nie powrócili z morza... 
Bilety na to wydarzenie dostępne tylko online. Szczegóły na www.opera.szczecin.pl i Fanpage’u na Facebooku opery.

Wydarzenia z udziałem publiczności, zaplanowane w siedzibie teatru do końca czerwca 2020 zostają odwołane.

Kasa biletowa opery do 30 czerwca br. będzie nieczynna.
W sprawie wymiany lub zwrotu biletów zakupionych gotówką lub przelewem i odebranych z kasy prosimy o kontakt pod numerem tel. 504 43 75 54.
Zwroty środków za bilety zakupione on-line oraz przelewem (ale nie odebrane z kasy), są dokonywane automatycznie na konto, z którego zostały zakupione bilety.

Prosimy o śledzenie komunikatów na www.opera.szczecin.pl, gdzie dostępny jest również Regulamin specjalny wymiany biletów oraz zwrotu biletów i oświadczenie o odstąpieniu od umowy.

W sprawach związanych z ewentualnymi zwrotami biletów na wydarzenia gościnne należy kontaktować się z organizatorami i miejscami zakupu biletów.

Kinga Baranowska

Drodzy Widzowie!

Zachęcamy do śledzenia udostępnianych przez nas nagrań spektakli wystawianych na deskach Opery na Zamku.
Znajdziecie je Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Spektakle online.
Juz niebawem pojawi się kolejny tytuł z naszego repertuaru.

Zapraszamy.

Kinga Baranowska

W tym roku nie będziemy świętować w dotychczasowej formie - nie będzie „groszowych spektakli” na żywo. Tegoroczna akcja została w całości przeniesiona do sieci.
Z okazji Dnia Teatru Publicznego zapraszamy Państwa na premierę online opery „Guru” Laurenta Petitgirarda, której światowa prapremiera odbyła się w Operze na Zamku 28 września 2018 roku. Spektekl będzie dostępny od najblizszej niedzieli 17 maja aż do 23 maja na platformie Teatr Wielki - Opera Narodowa vod.teatrwielki.pl.

Operę mozna obejrzeć w dogodnym czasie, w wersji z napisami w języku polskim, angielskim lub francuskim.

Organizatorami Dnia Teatru Publicznego są: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
#CZEKAMY na naszych widzów!
Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo nas wszystkich zachęcamy do śledzenia udostępnianych przez nas nagrań. Znajdziecie je Państwo na naszej stronie internetowej w zakładce Spektakle online. Zapraszamy.

#DzieńTeatruPublicznego 2020
#CZEKAMY

Kinga Baranowska
opera-wielk-www-aktualnosc.png
Kinga Baranowska
Drodzy Widzowie!

Rozporządzeniem Ministra Zdrowia wprowadzono na obszarze Rzeczypospolitej Polskiej stan epidemii, jednocześnie dla bezpieczeństwa obywateli do odwołania ograniczono działalność twórczą związaną z wszelkimi zbiorowymi formami kultury i rozrywki.
W związku z powyższym zostają odwołane wszystkie wydarzenia w Operze na Zamku w Szczecinie z udziałem publiczności, zaplanowane do końca maja 2020 r.
Kasa biletowa opery do 31 maja. br. będzie nieczynna.
Wymiany lub zwrotu biletów zakupionych gotówką lub przelewem i odebranych z kasy będzie można dokonać w kasie po jej otwarciu, do końca 2020 r.
Zwroty środków za bilety zakupione on-line oraz przelewem (ale nie odebrane z kasy), są dokonywane automatycznie na konto, z którego zostały zakupione bilety.
Gorąco zachęcamy do przyłączenia się do ogólnopolskiej akcji #WspieramKulture i wymiany biletu na odwołany spektakl, na bilet na ten sam tytuł wystawiany w przyszłym sezonie artystycznym. Osoby zainteresowane wymianą biletów prosimy o wysłanie wiadomości na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając nazwisko, tytuł i datę spektaklu, numery kupionych miejsc i rzędów oraz datę, kwotę i formę dokonanej płatności w terminie do 10 maja.
Informacji uzyskać można pod numerami tel. 91 43 48 139 oraz 91 43 48 140, od pon. do pt., w g. 10-15.
Prosimy o śledzenie komunikatów na www.opera.szczecin.pl, gdzie dostępny jest również Regulamin specjalny wymiany biletów oraz zwrotu biletów i oświadczenie o odstąpieniu od umowy. 

W sprawach związanych z ewentualnymi zwrotami biletów na wydarzenia gościnne należy kontaktować się z organizatorami i miejscami zakupu biletów.
Kinga Baranowska
kartka.jpg
Kinga Baranowska

moniuszk-o_turniej_gry.png

Turniej gry Moniuszk-O! organizowany jest z okazji 200. rocznicy urodzin Stanisława Moniuszki i adresowany jest do dzieci w wieku 10 – 13 lat.

TERMIN: 29 września 2019 r., godz. 12.00-15.00

Opera na Zamku, Galeria O.

Zgłoś swój udział, zagraj w turnieju i zdobądź wspaniałe nagrody!

Zgłoszenia (imię, nazwisko, wiek) przyjmowane są do 28 września na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Liczba miejsc ograniczona!

Gra Moniuszk-O! opiera się na umiejętnościach spostrzegawczych uczestników. Składa się z 57 specjalnie przygotowanych kart z dobrze znanymi dzieciom prostymi symbolami. Zadanie gracza polega na jak najszybszym wskazaniu wspólnego symbolu oraz wypowiedzenie jego nazwy. Na odwrocie każdej z kart znajdują się także ciekawostki o Stanisławie Moniuszce i Operze na Zamku.

Do zdobycia wartościowe nagrody ufundowane przez Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego!

I miejsce: bon do Empiku o wartości 1000 zł

II miejsce: bon do Empiku o wartości 500 zł

III i IV miejsce: bon do Empiku o wartości 250 zł każdy

Regulamin Turnieju w grę planszową Moniuszk-O! o nagrodę Marszałka województwa zachodniopomorskiego

  • Postanowienia ogólne

1.1. Organizatorem Turnieju w grę Moniuszk-O  (zwanych dalej Turniejem) jest Opera na Zamku w Szczecinie siedzibą przy ul. Korsarzy 34, 70-540 Szczecin, zwana dalej Organizatorem.

1.2. Regulamin określa zasady przeprowadzania i uczestnictwa w Turnieju i zawiera warunki, które uczestnik akceptuje, biorąc udział w Turnieju.

  • Warunki uczestnictwa

2.1. W Turnieju mogą brać udział wyłącznie osoby urodzone pomiędzy 1.01.2006 a 31.12.2009 roku.

2.2. Warunkiem udziału w Turnieju jest podpisanie przez opiekuna prawnego oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych własnych i  dziecka i odesłaniu dokumentów na maila Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub podpisanie wyżej wymienionych dokumentów bezpośrednio przed Turniejem.

2.3. Ilość miejsc w Turnieju jest ograniczona do 64 graczy.

2.4. W Turnieju nie mogą  brać udziału ani otrzymać Nagrody pracownicy oraz członkowie władz Organizatora lub osoby przez niego wyznaczone do przeprowadzenia Turnieju, a także członkowie najbliższej rodziny tych osób. Przez członków najbliższej rodziny rozumie się: wstępnych, zstępnych, rodzeństwo, małżonków, rodziców i osoby pozostające w stosunku przysposobienia, w rozumieniu prawa cywilnego.

  • Nagrody

3.1. Nagrody otrzymują gracze, którzy zajęli cztery najwyższe miejsca w finale. W przypadku rezygnacji z nagrody lub jej części, nagroda przepada i nie jest wręczana.

3.2. Za zajęcie pierwszego miejsca gracz otrzymuje kartę prezentową Empik o saldzie 1000 złotych.

3.3. Za zajęcie drugiego miejsca gracz otrzymuje kartę prezentową Empik o saldzie 500 złotych.

4.3. Za zajęcie trzeciego miejsca gracz otrzymuje kartę prezentową Empik o saldzie 250 złotych.

4.4 Za zajęcie czwartego miejsca gracz otrzymuje kartę prezentową Empik o saldzie 250 złotych.

  • Przebieg Turnieju

4.1– Turniej odbędzie się 29.09.2012. w godzinach 12.00-15.00 w budynku Opery na Zamku w Szczecinie (foyer oraz Galeria Opery, wejście K).

4.2. Uczestnicy (opiekunowie prawni) zobowiązani są do stawienia się godzinę przed rozpoczęciem Turnieju w celu rejestracji oraz podpisania oświadczeń.

4.3. Uczestnicy w losowy sposób zostaną podzieleni na 16 czteroosobowych grup, w których zostanie rozegrana runda eliminacyjna.

4.4. Zwycięzcy rundy eliminacyjnej zostaną w losowy sposób podzieleni na 4 czteroosobowe grupy, w których zostanie rozegrana runda półfinałowa.

4.5. Zwycięzcy rundy półfinałowej rozgrywają rundę finałową.

4.6. Nad przebiegiem rozgrywek czuwają sędziowie, w tym sędzia główny.

4.7. Każda rozgrywka, podczas każdej z rund jest rozgrywana pod kierunkiem sędziego.

4.8. Podczas rundy eliminacyjnej sędziowie wytłumaczą uczestnikom zasady gry.

4.9. Wszystkie kwestie sporne są rozstrzygane przez sędziego.

  • Ingerowanie w przebieg Turnieju

5.1.Obstawianie i kupowanie wyników gier podczas Turnieju przez kogokolwiek (włączając sędziów, organizatora, graczy i oglądających) jest surowo zabronione. Każdy, kto mimo to będzie obstawiał wyniki gier lub oferował graczom jakąkolwiek formę rekompensaty za zdobycie określonej pozycji w rozgrywce, może zostać poproszony o opuszczenie miejsca, w którym odbywają się rozgrywki. Gracze, którzy podejmą próbę oszustwa zostaną zdyskwalifikowani oraz nie będą mogli uczestniczyć w dalszej części rozgrywek.

5.2. Obserwatorem jest każda osoba, która w danym momencie nie bierze udziału w rozgrywce, ale przygląda się jej. Obserwator nie może komentować przebiegu gry, doradzać żadnemu z graczy, komentować decyzji sędziego, powinien starać się nie rozpraszać graczy i zachować rozsądny dystans od grających.

  • Publikowanie informacji o turnieju

6.1.Organizator zastrzega sobie prawo do publikowania informacji o przebiegu rozgrywek eliminacyjnych i finałowych, zwycięzcach.

6.2. Biorąc udział w turnieju uczestnik przyznaje Organizatorowi prawo do publikowania jego imienia, nazwiska, wizerunku, przyjętych w rozgrywce strategii, cytowania wypowiedzi ustnych i pisemnych, nagrywania i publikowania rozgrywek z jego udziałem oraz zdjęć i transmisji z Turnieju.

  • Obowiązki turniejowe

7.1.Od uczestników turnieju oczekuje się zachowywania się z szacunkiem wobec współgraczy i przestrzegania ogólnie przyjętych norm obyczajowych. Wszystkie dyskusje podczas turnieju powinny być prowadzone w  tonie odpowiadającemu duchowi rywalizacji fair play. Niedopuszczalne są zachowania agresywne, obrażanie innych graczy lub grup etc.